KWIATY DLA MOJEJ MAMY​​​​​​​
Dziś rano obudziłam się słysząc, jak moja Mama wchodzi po schodach mojego rodzinnego domu. Domu, w którym nie mieszkam już od ponad 2 lat. Domu, w którym spędziłam ponad 20 lat życia.
W świecie Ajnu po śmierci człowieka pali się jego dom. W moim świecie moja Mama kilka dni temu sprzedała dom. W tym miejscu Ona, mój Tata, Brat i ja spędziliśmy jedne z najbardziej beztroskich i radosnych chwil życia.
Sfotografowane kwiaty zostały przeze mnie wcześniej podpalone. Przy uważnym oglądaniu widać ich blizny. Jak ślady po obrazach na pustych ścianach już nie naszego domu.
Ten projekt jest pożegnaniem. Requiem dla domu. Dedykuję go mojej najbliższej Rodzinie, a w szczególności mojej Mamie. Mam nadzieję, że będzie Jej lżej przy tym rozstaniu.
Zdjęcia i opis powstały w grudniu 2021 roku w ramach nomadycznej wystawy interdyscyplinarnej "MÓWI ONNA" będącej częścią projektu Amareya Theatre & Guests "Niepodległa bez granic: Pol(s)ka w Japonii 2021". Są wynikiem własnych doświadczeń i dialogiem między kobietami z Polski i japońskiej mniejszości Ajnu. Dziękuję Katarzynie Pastuszak i Natalii Chylińskiej za wolność twórczą i zaufanie.
Więcej o projekcie na stronie: www.mowionna.com
ANEKS
Duży pokój
Duży pokój
Pokój gościnny
Pokój gościnny
Duży pokój
Duży pokój
Pokój mojej Mamy
Pokój mojej Mamy
Mój pokój
Mój pokój
Pokój Babci Krysi
Pokój Babci Krysi
Back to Top